I små napp har vi fått føle litt på sommeren siste dagene. En dag sol og neste dag regn, men uansett, vi bor her vi bor. Men sommerblomstrene er inn kjøpt, plantet og står i full skur på platten. Platten er forresten vasket og gjort istand til beising, men så ble vi litt i tenkeboksen. Kanskje vente litt å se hvordan sommeren blir. Ganske fin trehvit også,
Og sommerfølelsen smitter av helt til syrommet. Har lekt meg med hav og himmel og sol i vår norske natur i form av små stoffbiter og full fantasi. Det ble til en pyntepute
Like idyllisk skulle denne løperen bli som også er barndomsminner, skjønt det var ikke mange seilbåter i min barndom. Fiskebåter med illeluktenede eksos og eim av fiskeslog husker jeg mest. Vi var ofte på sjøen i lag med pappa og fisket.
I voksen alder ser jeg hvor viktig alt vi ungene opplevde i barn- og ungdomtiden var. Vi fikk en erfaring som var god å ta med videre i livet.
Nordlandsnetter... Nå er kveldene og nettene lyse her vi bor. Ofte er det de nydeligste solnedganger om været tillater det.
Nordlandsnetter... Nå er kveldene og nettene lyse her vi bor. Ofte er det de nydeligste solnedganger om været tillater det.